Fototapeta sypialnia

Modna sypialnia: pomysły na oryginalne fototapety do sypialni

Tapeta do sypialni stanowi jeden z prostszych i tańszych sposobów na podkreślenie charakteru pomieszczenia, a efekt może być naprawdę zaskakujący. Tego typu dekoracje pomagają stworzyć odpowiednią atmosferę we wnętrzu, a przy okazji mogą je rozświetlić lub optycznie powiększyć. Podpowiadamy, jaką fototapetę wybrać do sypialni, by uzyskać efektowny wystrój.

Pomysł na tapetę do sypialni – delikatny deseń roślinny

Fototapeta z delikatnym motywem roślinnym będzie idealnym wyborem do sypialni utrzymanej w jasnej, pastelowej i stonowanej kolorystyce. Śmiało możesz zdecydować się na wybór takiej dekoracji, jeśli zależy Ci na podkreśleniu szyku we wnętrzu. Ciekawą propozycją może być tapeta ukazująca białe róże, lilie wodne lub storczyki.

Fototapeta z wieżą Eiffla do modnej sypialni

Jeśli chcesz, by w Twojej sypialni zagościł francuski klimat, możesz zdecydować się na fototapetę ścienną z wieżą Eiffla. Tego typu dekoracja całkowicie odmieni charakter pomieszczenia, dodając mu odrobinę elegancji i wielkomiejskiego stylu. Ten słynny symbol Francji jest ukazywany na tapetach z różnej perspektywy, zarówno jako dzieło architektoniczne, jak również jako piękny element zachodu słońca.

Fototapeta Wieża Eiffela

Zdjęcie ze świecami jako pomysł na oryginalną sypialnię

Fototapeta do sypialni ze świecą lub świecznikiem wprowadzi atmosferę relaksu i wypoczynku, która będzie nam towarzyszyć każdego dnia. Najlepszym wyborem będą dekoracje o niewielkich rozmiarach, które będą akcentowały konkretny detal.

Tapeta przedstawiająca las

Las stanowi sam w sobie bardzo atrakcyjny motyw dekoracyjny, kojarzący się z ciszą, relaksem i jednocześnie ze świeżością. Taki leśny akcent doskonale ożywi sypialniane wnętrze, a dodatkowo umożliwi nam przeniesienie się myślami w zakątek obfitujący w spokój, będący idealnym miejscem do wypoczynku po ciężkim dniu pracy.

Fototapeta z motywem gór na sufit sypialni

Fototapeta na ścianę z motywem gór wprowadzi do wnętrza perspektywę, którą będziemy mogli wykorzystać do manipulacji w odbiorze wizualnym sypialni. Widok może być statyczny, dzięki czemu poczujemy się niczym w urokliwym kurorcie lub wprowadzać odrobinę dynamizmu, który będzie mieć na nas pobudzający wpływ, np. podczas porannego wstawania.

Fototapeta z motywem gór

Tapeta ukazująca niebo i zdjęcie z bambusem

By uczynić sypialnię prawdziwą oazą spokoju, można zdecydować się na fototapetę ścienną z bambusem. Motyw ten może pojawić się na ścianie w otoczeniu kamieni, wody, pięknych orchidei lub lilii. Tego typu dekoracja idealnie nadaje się do domowego zacisza. Bezkresne błękitne niebo i przepływające po nim chmury pozwolą stworzyć odprężającą atmosferę we wnętrzu. Fototapeta ukazująca niebo wprowadzi do sypialni romantyczny akcent. Spektakularny efekt osiągniemy, dekorując tapetą nie ścianę, a sufit.